Prosize kapsule

Svetsko prvenstvo u fudbalu 2010. Nemačka 0 – 1 SRBIJA!

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je danas u Port Elizabetu selekciju Nemačke sa 1:0 u prvoj utakmici drugog kola D grupe na šampionatu sveta koji se održava u Južnoj Africi.

Jedini pogodak na meču postigao je Milan Jovanović u 39. minutu.

U ovoj grupi nalaze se još državni timovi Australije i Gane, koje se sutra sastaju u Rustenburgu.

Iron Abs za vas

Nemci su u prvom kolu deklasirali Australijance sa 4:0 i od svih ekipa najviše su pokazali na početki Mundijala. Pobedom u drugom kolu tim Joakima Leva obezbedio bi plasman u drugi krug takmičenja i stigao na korak od prvog mesta u D grupi.

Jedan od reprezentativaca Srbije koji je u prošloj polusezoni igrao u Nemačkoj, Zoran Tošić, istakao je da Nemci imaju sjajan tim sa dosta kvalitetnih igrača, ali da se “beli orlovi” neće predati.

“Nemamo više prava na grešku. Ukoliko želimo plasman u osminu finala moraćemo da u meču sa Nemačkom izvučemo pozitivan rezultat”, poručio je Tošić koji nije igrao pre četiri dana protiv Gane.

Tok utakmice

93. minut – Nemci na sve ili ništa. Odbrana Srbije krajnjim naporom otklanja opasnost. Stanković ostao da leži. Joakim Lev podivljao pored aut linije.

37. Minut Jovanović postiže gol za Srbiju! Centrašut Krasića, Žigić vraća na 5 metara i Jovanović stavlja loptu u mrežu.

Prethodno je Miroslav Klose zaradio drugi žuti karton i zaradio isključenje

69. U igru ulazi Kačar umesto Ninkovića.

60. minut – Penal za Nemce. Vidić se bacio za loptom i bespotrebno je zakačio rukom. Podolski prilazi lopti. Stojković brani.

45.minut velika greška odbrane, nakon kornera Nemačke Stojković izlazi duboko u 16 metara, prečka spašava Srbiju!

18.minut žuti karton za Branislava Ivanovića

19. minut žuti karton za Aleksandra Kolarova

Izvor : Tanjug